Wypis i wyrys z ewidencji gruntów i budynków bez wychodzenia z domu

Dużo się mówi o e-administaracji, ale mało kto wie co się za tym kryje. Jednym z produktów, który reprezentuje e-administrację jest portal ePUAP. Za jej pomocą możemy załatwić szereg spraw w urzędach na terenie całego kraju. Aby w pełni z niego korzystać należy uzyskać profil zaufany. Wiąże się to z jednorazową, krótką wizytą w urzędzie w celu potwierdzenia Naszej tożsamości. Później możemy korzystać z portalu do woli.

Portal jest przydatny zarówno dla geodetów jak i osób które chcą załatwić jakiś interes w urzędzie (zakupić mapę zasadniczą, ewidencyjną, wypis i wyrys z ewidencji gruntów i budynków, itp.)

epuap geodezja
Jak złożyć wniosek przedstawia animacja stworzona przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Niestety póki co nie możemy odstać wypisu i wyrysu na maila. Ale być może już za kilka lat kiedy to e-administracja stanie się powrzechnie używana w naszym kraju będzie można dostać wypis i wyrys, mapę na maila podpisaną elektronicznie.

By |2016-10-12T12:55:44+00:0012 grudnia, 2015|Szkolenia|Możliwość komentowania Wypis i wyrys z ewidencji gruntów i budynków bez wychodzenia z domu została wyłączona

Share This Story, Choose Your Platform!